Obchody Święta 3 Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Chojnowianie w rocznicę tego ważnego wydarzenia spotkali się pod obeliskiem, gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a następnie odbyło się uroczyste złożenie kwiatów. Pod pomnikiem zebrali się mieszkańcy miasta, przedstawiciele władz samorządowych, szkół, przedszkoli, żłobka oraz stowarzyszeń, którzy złożyli wieńce i kwiaty, aby uczcić pamięć o uchwaleniu pierwszej w Europie konstytucji. Nasze przedszkole dumnie reprezentowały dzieci z grupy „Pszczółek”- Milenka i Filip ze swoją wychowawczynią, Panią Kasią.

2024-05-03 16:38

Zajęcia edukacyjne w muzeum ,, Poznajemy symbole narodowe”

2 maja w ramach obchodów Dnia Flagi nasze przedszkolaki odwiedziły muzeum, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych dotyczących symboli narodowych. Temat był bardzo trudny, ale okazał się bliski naszym wychowankom. Dzieci były bardzo zaciekawione, wykazały się dużą wiedzą dotyczącą swojego kraju ojczystego. Celem zajęć było zapoznanie z wyglądem i znaczeniem symboli narodowych takich jak godło, flaga i hymn narodowy. Dzieci dowiedziały się jak należy odnosić się do symboli narodowych, obejrzały legendę o historii powstania naszego Państwa. Podczas zajęć poznaliśmy również jak wygląda flaga naszego województwa dolnośląskiego oraz naszego miasta Chojnowa. Bardzo dziękujemy Panu dyrektorowi muzeum za wspólną, ciekawą i niezwykłą lekcję historii.

2024-05-02 22:30

2 MAJA – DZIEŃ FLAGI

2 maja najmłodsi mieszkańcy Chojnowa rozdawali przechodniom biało-czerwone flagi. Akcja miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.

2024-05-02 13:11

20 lat w Unii Europejskiej - konkurs

W naszym przedszkolu zorganizowany był konkurs prac plastycznych, związany z 20 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Celem konkursu było poszerzanie wiedzy na temat państw Unii Europejskiej w czasie zajęć dydaktycznych w każdej grupie wiekowej. Dzieci poznawały ciekawe miejsca państw UE, które warto zobaczyć oraz historie tych miejsc i ich tradycje. Zapoznały się również z symbolami narodowymi poszczególnych państw (godła i kolorystyka flag).
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 30 kwietnia br., gdzie wszystkie dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody w postaci książeczek do kolorowania, ufundowanych przez Urzad Miasta Chojnowa oraz możliwość eksponowania swoich prac w przedszkolnym holu.

2024-04-30 11:01

Wizyta higienistki stomatologicznej u PSZCZÓŁEK i SŁONECZEK

Dnia 30 kwietnia br. grupę Pszczółek i Słoneczek odwiedziła Pani Roksana Szechowska - higienistka stomatologiczna. Zwróciła uwagę dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów oraz ile czasu zajmuje prawidłowe szczotkowanie. Przedszkolaki dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe.
Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa. Od Pani higienistki otrzymały drobne upominki - kolorowanki oraz szczoteczki.
Bardzo dziękujemy Pani Roksanie za zaangażowanie i poświęcony czas.

2024-04-30 10:24