ANDRZEJKI - MAGICZNY DZIEŃ WRÓŻB W NASZYM PRZEDSZKOLU

29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki - magiczny dzień zabaw, konkursów i wróżb andrzejkowych. Wszystko to odbyło się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania "bucików", "losowania rekwizytów" związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Ten magiczny czas bardzo spodobał się dzieciom, dostarczył przedszkolakom wiele przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznania tradycji związanych z tym świętem.

2023-11-30 13:12

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK „VITBIS” W ZŁOTORYI – MOTYLKI I WIEWIÓRKI

27 listopada „Motylki” i „Wiewiórki” wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek VITBIS w Złotoryi. Dzieci zwiedzały fabrykę, przechodząc przez kolejne jej działy. Na początku odwiedziły dmuchalnię, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była srebrzarnia – miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Następnie dzieci przeszły dekoratorni, gdzie panie dekoratorki ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Przedszkolaki wzięły też udział w warsztatach, w czasie których ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Wszyscy wrócili do przedszkola zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń!

2023-11-27 14:15

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada br. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w grupach. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw ruchowych, plastycznych oraz konkursów. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz radości.

2023-11-24 13:33

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE - PSZCZÓŁKI

W dniu 15 listopada w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia pod hasłem "Bezpieczny przedszkolak na drodze". Celem przeprowadzonych zajęć było uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię po pasach, utrwaliły znajomość znaku drogowego "Przejście dla pieszych", numerów alarmowych.
Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie i Pani Joannie z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz wspaniałej pani Iwonce - policjantce z Legnicy za zaangażowanie oraz poświęcony czas.

2023-11-15 19:04

ZBÓRKA KARMY DLA "CHOJNOWSKIE KOTY"

W naszym przedszkolu na przełomie października i listopada br. była przeprowadzona akcja charytatywna, polegająca na zbiórce karmy dla kotów dla "Chojnowskich kotów". Do akcji przyłączyły się wszystkie grupy przedszkolaków. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na potrzeby naszych kocich przyjaciół. Ucząc dzieci pomagania rozbudzamy w nich empatię, co w przyszłości na pewno zaowocuje lepszym społeczeństwem. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz dzieciom za ogromne zaangażowanie.

2023-11-15 14:29