OWOCE I WARZYWA Z MASY SOLNEJ – MOTYLKI

Jedzmy owoce i warzywa, a przede wszystkim jedzmy kolorowo – bo co kolorowe to i zdrowe! Tych zasad trzymają się Dzieci z grupy „Motylki”, które wykonały jesienne owoce i warzywa z masy solnej (gotowe wyglądały jak prawdziwe!). Zabawa z masą solną była wspaniałą okazją do rozwijania sprawności manualnej, ale przede wszystkim sprawiła Przedszkolakom wiele radości!

2023-10-14 15:05

PSZCZÓŁKI W OGRODNICTWIE

12.10 Grupa "Pszczółki" wybrała się na spacer do pobliskiego Ogrodnictwa. Dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca ogrodnika. W naturalnych warunkach przyswoiły wiedzę dotyczącą rozwoju i uprawy roślin - kwiatów. Zobaczyły, jak rosną m.in. marchewki, buraki, dynie, pomidory, por, fasolka, seler i kapusta. Dzieci były bardzo zainteresowane jesiennym ogrodem. Przedszkolaki utrwaliły sobie części jadalne i niejadalne różnych gatunków warzyw i uświadomiły sobie, jak ważne jest zdrowe odżywianie.

2023-10-13 13:42

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

11 października dzieci z grupy „Wiewiórki” i „Motylki” zostały zaproszone na zajęcia edukacyjne do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie. Tematem spotkania było zapoznanie starszaków z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły część przeznaczoną dla dzieci, dowiedziały się też, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w domu, gdzie "mieszka książka". Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Na zakończenie spotkania otrzymały w prezencie zakładki do pokolorowania.

2023-10-12 08:17

WYCIECZKA „SŁONECZEK” I „PSZCZÓŁEK” DO ALPALOGOS W PROBOSZCZOWIE

5 października dzieci z grupy „Słoneczka” i „Pszczółki” wyruszyły autokarem do gospodarstwa agroturystycznego „Alpalogos” w Proboszczowie, gdzie Martyna i Kamil Nowakowie przygotowali liczne atrakcje. W trakcie pobytu uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat życia alpak. Każde dziecko mogło nakarmić zwierzęta oraz wziąć udział w sesji fotograficznej. W trakcie pobytu odbyły się również warsztaty artystyczne, podczas których każdy przedszkolak mógł według własnej inwencji twórczej pomalować gipsową alpakę przytwierdzoną do drewna. Były konkurencje i zabawy sportowe na świeżym powietrzu. No i oczywiście nie zabrakło wspólnego pikniku z pysznymi kiełbaskami z ogniska. Wszystkie dzieci wróciły z wyprawy zadowolone i na pewno na długo zapamiętają ten wyjazd!

2023-10-05 14:47

WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE- SŁONECZKA

W ramach realizacji tygodniowej tematyki „Moja droga do przedszkola”, grupa ,,Słoneczka” wybrała się na wycieczkę na skrzyżowanie. Dzieci podczas zajęć zapoznawały się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, dlatego postanowiliśmy wybrać się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola.Dzieci podczas wycieczki obserwowały poruszanie się pieszych, zwracały uwagę na znaki drogowe oraz oznakowania przejścia dla pieszych. Ćwiczyły przejście na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Po powrocie do sali dzieci wykonały prace plastyczne dotyczące omawianej tematyki, obejrzały prezentacje multimedialną. W trakcie zajęć poznały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na drodze.. Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach są bardzo ważne i dlatego będziemy często je powtarzać.

2023-10-02 21:00