ŚWIATOWY MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Drodzy Rodzice! 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który rozpoczyna obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Chcąc poszerzać świadomość oraz wiedzę najmłodszych oraz ich rodziców na temat trudności doświadczanych przez osoby ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin, ustanowiliśmy poniedziałek tj. 15 kwietnia dniem, w którym wszystkie przedszkolaki oraz Grono Pedagogiczne przychodzą do przedszkola ubrane na niebiesko. Pamiętajmy, że zrozumienie oraz empatię względem drugiego człowieka zaszczepiamy w dzieciach już od najmłodszych lat, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Chcąc przybliżyć Państwu zaburzenia ze spektrum autyzmu, zachęcamy również do oglądnięcia kampanii społecznej zamieszczonej w linku poniżej: https://youtu.be/RynrdZwYDso?feature=shared

2024-04-10 18:59

WAŻNE! REKRUTACJA!

Drodzy Rodzice, informujemy, że 12.04.2024 r., o godz. 9:00 w wiatrołapie Przedszkola zostaną wywieszone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie na rok szkolny 2024/2025. Proszę pamiętać, że lista zakwalifikowanych dzieci nie jest jednoznaczna z przyjęciem dziecka do przedszkola.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych są zobowiązani do pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu, do którego zostało zakwalifikowane na rok szkolny 2024/2025. Druk będzie dostępny w pudełku – w wiatrołapie oraz na stronie internetowej przedszkola w zakładce: Dla Rodziców/ Rekrutacja 2024/2025.
Prosimy o jego wypełnienie i dostarczenie do przedszkola w dniach: 15.04.24 r – 19.04.24 r.

BRAK PISEMNEGO POTWIERDZENIA W WYZNACZONYM TERMINIE JEST JEDNOZNACZNY Z REZYGNACJĄ Z MIEJSCA DLA DZIECKA W DALSZYM PROCESIE POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 76 81 88 056 w godzinach 9:00 - 15:00.
Listy dzieci przyjętych i dzieci nieprzyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie zostaną podane do publicznej wiadomości 23.04.2024 r., o godz. 9:00.

2024-04-04 14:27

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy Państwu wiosenne życzenia, niech w Waszych domach zagości radość, spokój i nadzieja odradzającego się życia. Zdrowych, pogodnych, wesołych Świąt!

2024-03-30 15:29

Wyniki konkursu ,, Pisanka Wielkanocna"

26 marca w naszym Przedszkolu zrobiło się świątecznie, kolorowo. Wszystko to za sprawą 64 kolorowych pisanek nadesłanych na konkurs „Na pisankę wielkanocną” Ilość prac przekroczyła nasze oczekiwania, a ich pomysłowość i estetyka wykonania zachwyciła. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom z czterech przedszkoli, które zaangażowały się w naszą konkursową akcję.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Olaf Szczoczarz z Przedszkola ,,Skrzat"
II miejsce - Marika Nowak - Przedszkole Miejskie nr 1
III miejsce - Marcel Kasprzak z Przedszkola Miejskiego nr 3
Komisja przyznała również wiele wyróżnień:
Maja Cuch
Bruno Szczoczarz
Ala Światłoń
Oskar Światłoń
Klara Ślęzak
Antoni Kret
Pola Zatwarnicka
Antonina Dworzańska
Pola Szymaszek
Hanna Kałużna
Szymon Jakóbiec
Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i drobny upominek.

2024-03-28 14:01

SPEKTAKL MUZYCZNY „NIEZWYKŁE ŻYCIE PODWODNYCH ZWIERZĄT”

27 marca dzieci Motylki i Wiewiórki wybrały się do Bolesławca na spektakl Teatru Polskiego „Kultur” pt.: „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Aktorzy wprowadzili małych widzów w niesamowity świat podwodnych zwierząt, a historia głównej bohaterki Aurelki przybliżyła dzieciom skutki przesiadywania w „sieci”. Zabawne dialogi, bajkowe piosenki, wspaniała scenografia i profilaktyczny charakter przedstawienia zapewniły intensywne przeżycia i na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

2024-03-28 09:07