WIZYTA „MOTYLKÓW” I „WIEWIÓREK” W BIBLIOTECE

15 maja „Motylki” i „Wiewiórki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Była to kolejna już wizyta z cyklu ,,Spotkania z biblioteką”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak zbudowana jest książka, kto tworzy do niej ilustracje, co znajduje się na jej karcie tytułowej oraz do czego służy spis treści. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć oczywiście głośnego czytania. Był także czas na przeglądanie i samodzielne czytanie kolorowych książeczek. Na koniec dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w uroczystości Pasowanie na Czytelnika. Bardzo dziękujemy Paniom bibliotekarkom za ciekawą lekcję biblioteczną i serdeczne przyjęcie.

2024-05-15 19:22

"KRÓLOWA ŚNIEGU"- SPEKTAKL TEATRALNY

8 maja wszystkie przedszkolaki udały się do MOKSiR-u, by obejrzeć spektakl teatralny, pt. “Królowa śniegu” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego. Celem tego wyjścia było umożliwienie kontaktu ze sztuką, uwrażliwienie na piękno oraz wyzwalanie pozytywnych emocji. Piękna scenografia, piękne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów, spowodowały, że dzieci z zaciekawieniem oglądały występ.

2024-05-09 12:24

ZAJĘCIA SPORTOWE

7 maja 2024 r. odbyły się na boisku przedszkolnym zajęcia sportowe prowadzone przez trenera Wojciecha Niemczyka z UKS Oriens Chojnów. Przedszkolaki z radością zaangażowały się w proponowane ćwiczenia z wykorzystaniem pachołków treningowych, piłek, torów przeszkód czy obręczy. W zabawach sportowych dzieci rozwijały sprawność m.in. chwytu, rzutu, skoku, itp. Przedszkolakom bardzo podobał się ten rodzaj aktywności.

2024-05-07 11:13

OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Chojnowianie w rocznicę tego ważnego wydarzenia spotkali się pod obeliskiem, gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a następnie odbyło się uroczyste złożenie kwiatów. Pod pomnikiem zebrali się mieszkańcy miasta, przedstawiciele władz samorządowych, szkół, przedszkoli, żłobka oraz stowarzyszeń, którzy złożyli wieńce i kwiaty, aby uczcić pamięć o uchwaleniu pierwszej w Europie konstytucji. Nasze przedszkole dumnie reprezentowały dzieci z grupy „Pszczółek”- Milenka i Filip ze swoją wychowawczynią, Panią Kasią.

2024-05-03 16:38

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MUZEUM „POZNAJEMY SYMBOLE NARODOWE”

2 maja w ramach obchodów Dnia Flagi nasze przedszkolaki odwiedziły muzeum, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych dotyczących symboli narodowych. Temat był bardzo trudny, ale okazał się bliski naszym wychowankom. Dzieci były bardzo zaciekawione, wykazały się dużą wiedzą dotyczącą swojego kraju ojczystego. Celem zajęć było zapoznanie z wyglądem i znaczeniem symboli narodowych takich jak godło, flaga i hymn narodowy. Dzieci dowiedziały się jak należy odnosić się do symboli narodowych, obejrzały legendę o historii powstania naszego Państwa. Podczas zajęć poznaliśmy również jak wygląda flaga naszego województwa dolnośląskiego oraz naszego miasta Chojnowa. Bardzo dziękujemy Panu dyrektorowi muzeum za wspólną, ciekawą i niezwykłą lekcję historii.

2024-05-02 22:30